KAMERA SISTEMLERI

Kamera Sistemleri Araç İçi Kamera Kayıt Sistemleri Aracınızın içine monte edilecek sistem ile birlikte aracın içine günün değişik saatlerinde binen kişilerin görüntülerini kayıt altına alabilirsiniz. Bununla birlikte araçların yol görüntülerini, araç darbelerini, hızını ve koordinatlarını da kayıt imkânı sunar. Geçmişte merak edilen herhangi bir saatte aracın nerede, hangi hızda olduğunu içinde kimlerin olduğunu raporlamak mümkündür. Araç içinde istenirse panik halinde belirli bir merkeze bilgi göndermek suretiyle şoförün can güvenliği sağlanabilir. Kameralar ile aracın önü, arkası ve geçtiği güzergah gerçek zamanlı (real-time) kaydedilerek gelecekte kontrol ve güvenlik amaçlı tutulabilirim.

Wireless Kablosuz Kamera Sistemleri

Wireless Camera Kablosuz Kamera

Wireless kamera sistemi

Kablosuz Kamera
Kablosuz Kamera Sistemi

wireles kablosuz kamera, wireless kamera, Piyasada insanların casus kemara diye tabir ettikleri cihazdır.Halbuki bu cihazlar çok basit sistemlerdir. Profosyonel olarak kullanılan çanak link sistemleri vardır. Fakat bunlar teferruatlı cihazlar olmasıyla birlikte maliyetide yüksek cihazlardır.Biz piyasada sıkça bulunan kablosuz kameradan biraz bahsedelim;

Bu cihazlar paket sistemli şekildedir genelde. Bir kamera, bir alıcı ve adaptörleri. Bu cihazlarda kameraya ve alıcıya ayrı ayrı adaptörlerle
elektrik verilir. Kamerayı istediğiniz bir noktaya sabitliyorsunuz,alıcıyıda
tv’ye,monitöre yada dvr kartlar aracılığı ile bilgisayara bağlayıp görüntü alabilirsiniz. İnternet üzerinde bu kameralın aktarım mesafesini 100-200 m
arası söylerler. Ancak bu kameraların açık alanda (yani kamera ve alıcı birbirini görecek şekilde)maksimum mesafesi 60-70 m arasıdır. Kapalı alanda ise yerine göre 10 metreye düşebilmektedir.

Açık Alanda 200 metreye çıkabileceğiniz alıcı-verici şeklinde cihazlarda bulunmaktadır. Bu cihazların içerisinde kamerası yoktur. Alacağınız herhangi bir kamerayı yada aktarmak istediğiniz başka bir ses yada görüntüyü cihaza bağlayarak aktarabilirsiniz.

Kamera Sistemleri : CCTV kameralar ve DVR kayıt cihazı olmak üzere 2 ana ekipmandan oluşur.

Kamera Sistemi Sistemleri Ekipmanları; Renkli Kameralar, Siyah  Beyaz Kameralar, Gece Gündüz Kameralar, Dome ve Kart Kameralar, Speed Dome Kameralar, Sabit Kameralar dan oluşur.

Yardımcı Ekipmanlar Lensler: Auto-İris Lensler, Manuel-İris Lensler, Sabit-İris Lensler, Varifocal Lensler den oluşur.

Kamera Sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri Kamera ile İzleme ve Kayıt sistemleri İş merkezleri, fabrikalar, Plazalar ve siteler gibi insan yoğunluğunun ve değerli malzemelerin olduğu yerlerde çevre güvenliğini sağlamak ve olayların gerçek zamanlı olarak izlenmesi, lokal bölgede kayıt altına alınması ve geçmişe yönelik raporlanması için sistemlerin kurulması2 Responses to “KAMERA SISTEMLERI”

yorum yaz

You must be logged in to post a comment.