Alarm İzleme Merkezi

Alarm İzleme Merkezi

Alarm İzleme Merkezi

1
PAYLAŞ

Alarm İzleme Merkezi

Alarm İzleme Merkezi hizmeti, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan Valilik onaylı “Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi” ve “Alarm Sistemi Kurma Belgesi” dir.

 • Alarm İzleme Merkezi Özellikleri

  • AİM’de gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.
  • Abonelerin talebine göre eğer sistemin kurma ve kapama saatleri önceden belirtilmiş ise belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkış ihlalleri, SMS gönderimi veya doğrudan aranarak (talebe göre) bildirilmektedir. Ayrıca bu durumlar müşterilere rapor halinde sunulabilmektedir.
  • İstendiği takdirde, sistemin her gün saat kaçta kim tarafından kurulduğu ya da kapatıldığı, düzenli raporlar halinde sunulabilmektedir.
  • Alarm değerlendirme işlemleri sırasında; alarmın türü, bölgesi, zamanı ve olaya alternatif müdahale şekilleri göz önünde bulundurulur.
  • Alarm İzleme Merkezi’nde, müşteriler ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır.
  • Alarm İzleme Merkezi Operatörleri, belirli periyotlarda sistemi uzun süre kurmayan aboneleri arayarak hatırlatma yapar.
  • Sistem kullanıcıları tarafından tespit edilemeyen arızalar, AİM’e sinyal olarak yansımasından dolayı, sistem sorunlarına kısa sürede müdahale edilir.
  • Müşteri kurma – kapama işlemlerini yapmayı unuttuysa; isteği doğrultusunda uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınabilir veya devre dışı bırakılabilir.
  • Banka, kuyumcu, market vb. iş yerlerine, talep edilmesi halinde, alarm sistemi dahilinde takılan gizli panik butonu ile silahlı soygun ve gasp girişimleri AİM’e iletilir. AİM bu durumda doğrudan emniyet yönlendirmesi yapar.

  ALARM MERKEZİ HİZMETLERİMİZ

  Seçkin Güvenlik Elektronik Güvenlik Sistemleri

  Adres: Atalar Caddesi Yasemin Sk No:1   Kartal / İST

  Tel: 0 216 379 79 34

Alarm Merkezi Nasıl Çalışır?

Sistemlerde bir alarm oluşması durumunda en geç 20 saniye içerisinde bilgiler izleme merkezimizdeki özel cihazlara telefon hattı üzerinden ulaşır. Alarm İzleme Merkezi’ne ulaşan sinyaller doğrultusunda özel eğitimli operatörler vasıtası ile daha önce verilen telefon numaraları aranır ve görüşülen kişi ile parola doğrulaması yapılarak olay süzgeçten geçirilir. Böylece alarmın niteliği belirlenir. Gerekli durumlarda kullanıcı talimatı doğrultusunda bağlı bulunulan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Haber Merkezi ile irtibata geçilerek derhal emniyet güçlerinin olay yerine sevk edilmesi sağlanır. Tüm Gözlem Merkezi görüşmelerinin ses kayıtları tutulur.

Sistemdeki tüm hareketler aylık raporlar halinde istenildiği takdirde e-mail olarak adreslere gönderilmektedir. Böylece sistemi kimin devreye alıp, kimin devreden çıkarttığını, sistemde oluşmuş alarm ve arıza durumlarını, alarm anında yapılmış olan işlemleri tarih, saat ve gün olarak izleme olanağına sahip olunur.

Alarm sisteminden merkeze gönderilen test sinyali aracığı ile sistemin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda aboneler konu hakkında uyarılıp teknik destek verilerek sistemin tekrar sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır.

Alarm İzleme Merkezi bu ve benzeri hizmetleri ile kesintisiz 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

alarm izleme merkezi ile ilgili aramalar

alarm gözlem merkezi, alarm izleme merkezi kurmak, alarm izleme merkezi nedir, alarm izleme merkezi yazılımı
alarm izleme merkezi yönetmeliği, alarm izleme merkezi kurmak için gerekli evraklar, alarm izleme merkezi cihazı
alarm izleme merkezi fiyatları

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK